Información en español sobre Ucrania

З чого почалась ініціатива conucrania.com (з Україною)

Deja un comentario

*Excepcionalmente publicamos este post en ucraniano.

Це сайт який ми, українці (i не тільки) не байдужі до долі України, створили щоб підтримати Україну іспанською мовою в Іспанії та Латинській Америці.

Наша діяльність на початку революції була сфокусована на мітингах в Мадриді. Але в момент коли почалась жорстока інформаційна війна, і ми на собі ії відчули (з репортажами іспанських ЗМІ, які вирізали з наших інтерв’ю тільки те, що іх цікавило). Ми зрозуміли, що в нас сильна команда, різно кваліфікована, і що ми також можемо писати статті та перекладати новини на іспанську.

Головна ціль: спрощення багатьох міфів про Україну, не тільки на період Майдану, а взагалі. З кожним разом ми бачили, що люди не володіють темою, а ще менше знають проте, що було років 5 назад в країні. Тому інформаційний портал був найефективніший вихід.

Kількома реченнями про учасників conucrania.com:

equipo conucrania

Ми динамічна і відкрита група – близько 30 осіб. Головне в нашій команді, це різноманітність (вік, місто з України, професія) але нас всіх об’єднала боротьба за правду. Ось тільки деякі імена:

Iryna Shandra (@irynashandra)

Ірина Шандра – 28 років, Інженер Будівельник і Архітектор. Народилася в Києві жила у селі Михайлівці Вінницькій області, а батьки та свя родина з Львівської. В Мадриді з батьками та братом Назаром (що також бере участь у conucrania.com) вже майже 15 років.

На початку я була тільки дуже стурбованна подіями в Україні. Потім, в лютому, не відривно дивлячись Громадське ТБ, божеволіла від імпотенції вдома “сама”.

Після трагічного 20 лютого, за допомогою Хуана, (мого хлопця, що також бере участь у conucrania.com), я вирішила створити сайт щоб вшанувати i допомогти постраждалим і для підтримки членів їх сімей…таким чином хоч би трохи полегшити мій біль.

Hа наступнi днi після трагедії створилося багато організацій (що займаються збором коштів і допомагає сім’ям) так що не було сенсу створювати щe одну… хоча я завжди була впевнена що сторінку робити треба і що це має бути щось глобальне та пов’язане з Майданом.

28 лютого, через Facebook, я зв’язалaся з Лілею (Lilia Mykolayiv), а потім, через Лілю, з Kateryna Palanska та Kateryna Antoshkiv та всіма іншими які разом з Лілею організували простети, розповсюджували новини та інформували іспанською мовою в Facebook.

Після декількох тижнів спільної взаємопраці та обміну думок, 24 березня, ми нарешті змогли реалізувати ідею i створити conucrania.com щоб підтримати Україну на інформаційному рівні іспанською мовою. I до нас все більше і більше приєднується людей.

Mама i тато – Леся та Іван (та також багато моїх друзів тут) також беруть активну участь – ходять на протести та допомагають Майдану (Mи підєдналися до ініціативи Pодини Антошків).

Oсь тaк, з Україною (con Ucrania), я борюся тепер не “сама” а з групою чудових людей, за Україну!

Kateryna Palanska (@κatrin_palanska)

Катя Паланська – Сама з міста Біла Церква (київська область), але більшість свого життя прожила в Парагваю (Латинська Америка), коли повернулась до України в 2003, проживала та навчалась у Києві. Наразі проживаю в Мадриді вже 3 роки з батьками, тут закінчую бакалавр з Політології в університеті Комлутенсе де Мадрід.

Потрапиладо КонУкранія також після декількох маніфестацій, потім знайшла у соц.мережах групу українці, і так долучилась до першої зустрічі з молодими та активними українцями (мене це здивувало, іавжеж залишилась працювати).

Активна громадська – політична позиція: виступала в конференціях, телебаченні, радіо (іспанське та колумбійське), маніфестації. В Кон Укранія являюсь зовнішнім спікером. Aктивна робота через твіттер: @κatrin_palanska

Vasyl Vaskiv

Василь, м.Дрогобич, в Мадридi Іспанії 9 років, власник будівельної фірми “Vasal Reformas S,L,U.

Я працюю в ConUcrania, тому що це реально дієвий проект,який об’єднав багато молодих, цікавих людей, які насправді переживають за долю і майбутнє своєї країни не зважаючи звідки вони і на якій мові розмовляють. Мені приємно бути частинкою цього без перебільшення ,інтелектуального колективу однодумців.

Alina Galytska

Аліна, м. Віго, викладач іноземних мов. В Іспанії 4 роки. Долучилась до проекту через неправдиве та однобоке зображення ситуації в Україні багатьма іспанськими ЗМІ. Оскільки більшість людей не знають достатньо про Україну важливо розповсюджувати правдиву інформацію як засіб протистояння негативній пропаганді. Це є однією з цілей нашої співпраці в conucrania.

Misha Yefimenko (@mikh495)

Міша, м. Мадрид, 14 років в Іспанії, вчуся в Політехнічному Університеті Мадрида. Бачачи необ’єктивність в іспансько-мовних ЗМІ та дешеву пропаганду кремлевських, не вагаючись, погодився коли Ірина Шандра запропонувавала співпрацювати в КонУкранія. Це приємно спілкуватися і слухати людей, які думають те ж саме, як мiкроУкраїна в Мадриді. Aктивна робота через твіттер.

Leonid Budyak

Леонід, м. Вінниця зараз проживаю в місті Ноблехас в Іспанії 11 років та на цей час безробітний. Я вирішив прийняти участь в цьому проекту бо мені набридло чути брехню про мою країну. Я вважаю що кожен із нас українців хто живе закордоном повинен помагати розповідати усю правду. Я надіюся що наша робота до йде до багатьох людей.

Isabel Okulik

Ісабель. Трудніше за все сказати, звідки. Народилася в Мінську, виросла у Львові, вважала і вважаю себе в першу чергу львів”янкою. Хоча вчилася потім в Мінську, до якого ніколи не звикла. В Іспанії 23 роки. Тепер безробітня, але бувають “аврали”, коли кличуть працювати. Працюю частіше за все “спеціалістом”. Швабри Колись була перекладачом, але коли то було З КонУкрания я тому, що набридла брехня про Україну. Неможна цього дозволити.

Kateryna Antoshkiv (@AntoshkivK)

Мене звати Антошків Катерина Володимирівна, Iвано-франківська обл. Pогатинський р., село Потік. 25років, одружена, проживаю в Іспанії вже 13 років. Приїхали родиною до Іспанії з батьками і сестрою. Закінчила Університет імені Короля Хуана Карлоса,отримуючи подвійний диплом Економічний (керівництво підприємствами) плюс Туризм. На даний час працюю в Готелі Євростарс на рецепції!

З перших днів Українських протестів cлідкували за розвидком подій, так як доля України нам не байдужа. Коли мирні протести поступово перейшли в протистояння і пізніше в Революцію, нас надзвичайно захвилювало майбутній потік подій!

З січня місяця ми дізналися про те що донька подруги активістка Майдану ,тож не маючи можливості фізично допомагати протистоянню, сім’єю вирішили підтримувати морально і фінансово! Передавали речі хлопцям, їжу, листи, гроші, тощо! Ініціатива пішла від нашої матері Марії Антошків, надзвичайно чутлива, прозора і чесна людина, яка ніяк не може залишитися в стороні спостерігаючи спокійно за несправедливістю, усвідомлюючи що на майдані боряться люди які поміняли затишки своїх осель на тяжкі умови щоб боротися за справедливість і майбутнє всієї України, і тим самим жертвуючи найдорожчим що у них було, своїм життям!

Серце від болю розривалося спостерігаючи за жорстокими подіями, а особливо болячим моментом стали перші жертви Майдану. Тож ми почали підтримувати українські мітинги в Іспанії! Все хотілося чим більш допомогти Україні у цій нелегкій ситуації! На мітингаг познайомилися з молодими активістами які саме і запропонували співпрацювати разом, безперечно погодилася так як і цього хотіла, тому що не можливо було паралельно спостерігати за ситуацією яка склалася в Країні і її висвітлювання зовсім поверхнево і пропагандично іспанськими мас медія. Ця несправедливість відношення до наших Героїв надихало щохволинки ушановувати їхню пам’ять і протистояти кожному брехливому слові сказаному про рідних Революціонерів! Неможливо було спостерігати розповсюдженню брехливої інформації про українців які всьому світу доказали що ми нездоланна патріотична нація, яка до посліднього моменту бореться за своє майбутнє і своїх дітей! Тому що разом ми сила і спільними зусиллями переможемо! Слава Україні!

Lilia Mykolayiv

З Тернопільськоі та Львівськоі областях. Живу в Іспаніі , Мадриді, від 2001 року протягом останніх +о- 5 місяців познайомилася з людьми що мають однакові погляди та мету з якими побачила що можна працювати і досягати результатів.

Зокрема в КонУкраніа через нестаток інформаціі в загальному про Украіну і наплив інформаціі не завжди правильноі чи відпоаідаючоі реальності. на жаль, переконалася що багато хто накидає бруду але мало хто зацікавлений і може захистити. Ми у свій час не могли бути у Києві але також дуже важко сидіти склавши руки бачучи що твориться там у нас. Болить коли не можеш нічого зробити і тим більше коли на “твоіх” виливають бруд, просто хочеться щось зробити і показати іншим, що не треба мовчати, що всі ми краплі в морі але разом сила…

Олександра Фролова

Проживаю в Мадриді 8 років, сама з Луцька. Вчуся в університеті на бакалавріаті “Прикладна Лінгвістика”. Все почалось з Євромайдану, коли ще просто ходила на маніфестації в підтримку України. Після перших трагічних днів, так сталось, що ми, молодь Мадриду, зібрались та вирішили, що треба братись за справу серйозно, бо сидівши склавши руки, бачачи що відбувається було неможливо, а робити якісь важливі кроки, зокрема розповсюдження новин на іспанський, через сильну дезфінформацію населення Іспанії. Так до нас почало приєднуватись все більше і більше людей, що дало поштовх на роблення якогось офійційного порталу, яким став КонУкраніа.

Кристина Мандріченко

Місто Горлівка – Україна. Проживаю в Мадриді 8 місяців, удосконалюю мови: англійську та іспанську. По спеціальності: міжнародний юрист. В КонУкранія працюю за правдиву інформацію, яку важко знайти в Іспанії

Karina Kolokolchikova (@UmaKarinaUKR)

21 років. Студентка Журналістики Університету Карлоса III у Мадриді , модель і блогер . В Іспанії 10 років. Я пишу статті про фемінізму і, загалом про актуальні проблеми . З початку Евромайдана почала писати про Україну і також підготовлювала інтерв’ю на цю тему для моєї курсової роботи.

Коли я дізнався , про демонстрація, які проходили у підтримку українців у Києві. Без сумніву приєдналась до них та зустріла там деяких добровольців і активістів Кон Укранія.

Поступово створили групи в соціальних мережах, приєднуючи все більше людей. Після цього ми зрозуміли, що ми мусимо розробити сайт , щоб писати і перекладати статті , повідомляючи про те , що відбувається в нашій країні і намагатись бути максимально об’єктивним і вірним істині, особливо враховуючи те, що написано в міжнародних ЗМІ заперечують численні повідомлення та інформаційні портали. Все більше і більше і більше людей показували свою підтримку нам, які нас читають та слідкують за нами в соціальних мережах. Все більше і більше людей приєдналися до нас у демонстраціях. Я думаю, що це нам показує, що наше діло правильне.

Олеся Огризко (@Ogryzko_L)

м. Київ. Чому в Іспанії? – Працюю дослідницею в міжнародному аналітичному центрі, з базуванням в Мадриді. Чому в КонУкр? – Розуміння того, що в 21 столітті основні війни ведуться за розуми і серця. Тому вважаю за необхідно адекватно висвітлювати події в Україні за кордоном.

Ігор і Василина

Ігор Яремій українець з міста Новояворівськ яворівський р-н Львівська область живе в Мадиді займається маркетингом і має свою підприємненську діяльність садівництва. Василина Голембійовська з міста Тернопіль поживає Мадриді. Косметолог візажист, піприємець. Ігор займається садівництвом в посольстві Украіни

Тому що не могли спокійно дивитись на події які відбуваються вдома і нічого не робити. Почали шукати людей які заінтересовані допомагати хоча б якось Україні і Василь Томенко познайомив нас з чудовою групою молодих людей у якої ми багато чого вчимося і пишаємося ними!

Богдан Катула

21 років. З Трускавця (Львівська Обл.). Живу в Мадріді, Іспанія. Вчусь в університеті на четвертому курсі кар’єри Туризм і Бізнес Менеджмент. Живу в Ісп. 8 років. Через КонУкрания хочу помогти і підтримати Україну розповсюджуючи особливо для іспаномовних людей правдиву інформацію про що трапляєтся там.

Семья Паша и Валюша 

Семья Паша и Валюша с Киева сейчас живем в Мадриде. Паша в Испании 6 лет, работает таксистом. Эмигрировал так как не видел будущего в Украине (коррупция, отсутствие соц среды, ни каких улучшений).

С момента начала революции было стремление помочь, к тому же Испанисие СМИ предоставляли информацию вяло и по мере нарастания конфликта начали занимать прорусскую позицию. Стало понятно, что это и стала нашей задачей устраивая марши по городу и обретая новых знакомых также украинцев, с которыми мы и начали организовывать вместе разные акции.

Всегда интересовался почему в Мадриде нет нормального Украинского общества, которое бы занималось популяризацией Украины и украинцев с их культурой, и появилось желание принять участие и помочь организовать с другими людьми любящими Украину.

Валюша. Пол года в Испании, сейчас изучаю испанский язык. Побыв на Майдане и приехав в Испанию, начали сразу тут все делать по максимуму, по другому и не могло быть, ведь мой родной Киев и Украина это моя Родина и она всегда у меня в сердце!

Очень хочу чтобы об Украине узнали: о ее культуре, искусстве, истории, событиях, которые происходят, о людях на Майдане и не только, о Небесной Сотне. Это наша история и мы ее создаем, сегодня, сейчас и каждую секунду. Мы просто делаем всё что в наших силах.

Яна Палаткина

Яна Палаткина, живу в Мадриде 8 лет, сама из Одессы. Заканчиваю школу и собираюсь учить Медицину. Всё началось с Майдана. Именно в декабре проснулся мой патриотизм и любовь к Украине. Я отправилась в Киев с Мадрида перед Новым Годом и решила там остаться и помочь Евромайдану. Я планировала там остаться только пару недель, но осталась до февраля и все это время провела на Майдане. Я должна была ехать в Испанию, по сколько мне надо было продолжать учиться, так что, я вернулась. Но я не могла находиться в Испании зная что происходит в Украине, так что на Пасху я снова вернулась в Одессу, и старалась как больше времени проводить на митингах, помогать на блок-постах и тд. Но я, снова, должна была возвращаться в Мадрид. Ещё находясь в Одессе, я начала публиковать короткие новости на испанском в Твитере, что бы мои испанские друзья были в курсе того что происходит в Украине. Позже, КонУкраина решили меня добавить в их группу патриотов и людей которые поддерживают Украину. Мне это показалось отличной возможностью помочь моей стране находясь за границей.

Кулішир Олег

B Іспанію переїхав десь 3.5 роки тому, проживаю в місті Малага, студент факультету економіки та підприємництва університету Малаги. Підтримуючи бажання позивних змін для України та бажаючи боротися проти неправдивого висвітлення подій в Україні під час Майдану в 2013-14 роках, а також прагнучи покращити відношення в Іспанії до України та українців, на запрошення Катерині Паланської, приєднався до проекту КонУкраніа. Сподіваюсь, що наша робота не обмежиться допомогою нашим в цей складний період, а й посприяє більш ширшому знайомству як іспанців з нами та нашою культурою, так і українців з Іспанією.

Ганна Катула

20 років. Сама з міста Трускавця, Львівської області. Проживаю в Іспанії вже десятий рік. Однак 6 років дитинства прожила в Аргентині із братом Богданом. В Іспанії, більшість часу мешкала в Мадриді, але зараз навчаюся в Сантіаго де Компостела. На другому курсі Медецини. Ще в листопаді почала слід ити за новинами в Україні і публікувати в Інтернеті правдиву інформацію для підтримки і розповсюдження фактів. В зв’язку з кращою подругою Ліля Миколаїв, стала працювати в КонУкраніа так як в попередніх сторінках нашого колективу як перекладач. Значно важливо для мене наводити контакти і працювати через Інтернет бо зараз на жаль на відстані. Любов до України завжди існувала але в ці гіркі моменти пізнала як важлива підтримка тим що стримляться до змін і покращення в рідній країні, так як тим старшим поколінням що страждають за всі безпорядки в державі.

Запрошуємо решту учасників conucrania.com також добавити свою історію 🙂

Як організовується робота:

Так, саме організаційне питання напевно самі важкi. Кожен з нас має роботу або навчання, якe ми намагаємося поєднювати з conucrania.com. Все це на волонтерській ініціативі. Але нас досить багато приблизно 30 людей (десь 10 більш активних). Тому, зажди у когось знайдеться вільна хвилина. Mи маємо спільну мету в яку віримо і намагаємося досягти її з усім ентузіазмом у світі, жертвуючи іншими речaми в нашому житті та годинaми сну. Mи завжди згадуємо найстрашнійши дні на Майдані, і розуміємо, що наш брак часу – це нічого, порівнюючи з тими обставинами. Tак як це було на Майдані – кожен вкладає в conucrania.com стільки скільки може і бажає.

Якими джерелами інформації ми користуємося:

Twitter, YouTube, TV, Streaming, Facebook… дуже багато інформації беремо з української правди, анти кризис медіа центр, Громадське ТБ, цензор.нет і багато інших.

Якими в очах іспанців постає Майдан та українці:

apoyo a Ucrania Madrid Sol España

Люди в цілому підтримують Україну. Xоча ситуація складна. Іспанське ЗМІ, досить ідеологічне, як і сама Іспанія. Тому дуже важко боротись іноді з ії лівою ненавистю до США, яка переходить на кохання з Росією. Це не завжди так, але в інші моменти вони показують те, що більше глядачів приводить. Треба сказати проте, що телебачення та газета відрізняються. В газетах можна побачити більше ідеологічні спрямування. Ніж 30 секундний репортаж на каналі. Але незважаючи на це, є дуже багато інтересу з боку різних центрів, які організовують постійно конференції, дебати – на тему Україна.

Pубрика Eventos, враження відподібних акцій:

Actualidad de UcraniaРаніше, коли Росія тільки окупувала Крим, ми виходили майже кожен день (сайту ми ще тоді не мали). Як і в попередньому питанні, люди в цілому підтримують нас i це завжди проходить дуже позитивно, люди важають нам всього найкращого і фотографуються з нами… хоча завжди є також і образи типу “фашисти” “вЕндеровци” – переважно відросійських туристів.

Manifestación en Madrid por la unidad territorial de Ucrania

Manifestación en Madrid por la unidad territorial de Ucrania

Один з самих масштабних мітингів, це була хода по центру Мадрида. Tакої підтримки, як тоді ми ще не відчували. Коли сотні українців вигукували Путін Фуера де Укранія (Путін геть з України), то кількість людей, яка просто відпочивала в кав’ярнях вставала, посміхалась нам, показувала знаки підтримки, і навіть вигукували також наші слогани. Головна наша ціль, завжди була донести Іспанцям та іноземцям в Мадриді, що ми єдині, а головне ніякi не фашисти.

Foto

Що, на нашу думку, треба пам’ятати в контексті інформаційної війни:

Що “це нічого не дасть” – не дасть нічого ніколи. Треба терпляче і правильно боротися і ніколи не опускатися до рівня Кремля.

Iноді це дуже важко, особливо важко морально, бо не завжди бачимо плоди нашої праці, навпаки, отримуємо багато критики і навіть погроз. Tи та твоя команда для них ніхто. Але настає той момент, коли вони тебе помічають і завжди буде спроба знищити. У такі моменти ми пiдбадьоруємо один одного тим що на Майдані люди були на морозі -20 і під кулями…так наші “біди” виглядають просто банальними.

Величезну роль для Майдану зіграли соц. мережі. Наскільки це спрацювало в межах conucrania.com:

Соц.мережа це як добро і зло одночасно – ми і черпаємо і поширюємо інформацію. Дуже вдячні Твіттеру, через нього ми отримуємо величезну підтримку, знайомимось з новини людьми, нас локалізовують для інших евентів. Проблема Соц.Мереж це іх без-контроль. І те, що як добрі люди попадаються. На 1 “доброго”, 10 тролів.

Pубрика i підтримкa Ayuda a Maydan:

Artículos de primera necesidad enviados por la familia Antoshkiv a las sotnias de Maydan

Artículos de primera necesidad enviados por la familia Antoshkiv a las sotnias de Maydan

Pодина Антошків – наше натхнення і приклад – започаткувала дуже хорошу і практичну ініціативу, висилати з Іспанії речі першої необхідності і кошти прямо до сотників на Майдан (через волотнерів Олю та Таню та їхні сімї з Києва).

Ця формула дуже ефективна, єдина проблемa що нас дуже мало. Ми просимо як найбільше людей долучатися до нашої ініціативи. Прохання у сотників не великі – їжа, кава, молоко, цигарки, білизна, поповнення телефонів, тільки саме необхідне.

Нам завжди дуже сердечно дякують навіть знімають пояки на відео. Для нас це є великою моральною підтримкою. Ми знаємо одне одного поіменно – стали однією великою сімєю.

Какож ми розпочали допомагати солдатам на сході та родинам Небесної Сотні.

Раніше ми збирали кошти традиційно та і мали традиційні проблеми… Основною проблемою є байдужість та недовіра.

Pубрика обличчя майдану:

Ця ініціатива появилась після багатьох відгуків, що на майдані були люди проплачені та, які працювали на якогось зовнішнього грака.

Тому ми захотіли показати нашим читанням: Хто був на Майдані, і розповісти трішки про них, що вони робили до Майдана в Україні. Щоб вони зрозуміли, що склад Майдана починався від студента закінчуючи артистами України.

Responder

Por favor, inicia sesión con uno de estos métodos para publicar tu comentario:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

Conectando a %s