Проект “Протягни руку Герою”. Протези для Сергія Товстика та Вадима Свириденко

Шановні друзі!

Разом зі спільнотою “Хто як не ми” (до якої входять різні міста з провінції Аліканте); Асоціацією “U-Armonia”, та іншими громадами з провінції Валенсії; та зі спільнотою “Майдан” (з Малаги) і Асоціацією «Українці з Торрев´єхи» (з провінції Аліканте), наша асоціація “Con Ucrania”, яка має центр у Мадриді, перерахувала кошти на придбання первинних протезів для Сергія Товстика та Вадима Свириденко.

Деякі з українців Іспанії змогли познайомитись з Сергієм, коли він був тут на відпочинку:  Сергій з Дніпропетровщини, він прикривав з гранатометом своїх товаришів на блок-посту, встиг відбити танк противника, але залишився без обох рук.

Разом з Сергієм Товстиком терміново потребував протезів рядовий медчастини Вадим Свириденко, який був поранений у Дебальцево. Під час транспортування Вадим попав під обстріл і більше трьох діб провів поранений без захисту і їжі у 20-ти градусний мороз, в наслідок чого відморозив і втратив кисті рук і стопи ніг.

Коли ми починали наш проект «Протягни Руку Герою», в Україні ще не вироблялися біонічні протези, тому ми розглядали можливості такого протезування в Іспанії. Тепер біонічні протези почали виробляти в Україні у майстерні «ОРТОТЕХ-СЕРВІС», Київ. Клініка «ОРТОТЕХ-СЕРВІС» до якої ми звернулись була створена на базі спільного американсько-канадського проекту, який організувала українська діаспора Канади. Олександр Стеценко, лікар і директор цієї клініки, добився того, щоб бійцям АТО біонічні протези сплатила держава. Світова практика показує, що людина перед біонічним спочатку повинна навчитись користуватися більш простими механічним протезом, і вже ці протези держава не може оплатити, допомога є одноразовою.

Біонічні протези, яки будут виробляти в «ОРТОТЕХ-СЕРВІС» будуть мати 14 видів захвату, ними можна буде виконувати рухи, які потребують точності, наприклад, відкривати двері ключем, працювати компьютерною мишкою, тримати крихкі речі. Первинні, механічні протези потрібні, тому що біонічний, по перше, дуже витончений протез, тобто, ним можна робити делікатні рухи (наприклад пальцями), але інші, більш грубі рухи (наприклад, водіння машини) не рекомендується робити цим протезом, для чого потрібний інший. І по друге, тому що людина не може раптово перейти від самого простого до самого найякіснішого протезу, тому потрібна певна адаптація.

Розповідає інженер-протезист про технології протезування:

“Важливо, що до встановлення біонічного, потрібно деякий час ходити з первинним протезом. Коли м’язи напружуються – імпульс передається у пристрій і відбувається керування протезом. Після ампутації кукса (залишок ампутованої кінцівки) набрякає, пізніше вона худне, втрачається контакт між електродом і шкірою, протез припиняє працювати. Були випадки, коли постраждалі під час подій на Майдані за волонтерські гроші отримали коштовні протези в Європі, але просто не могли користуватися кінцівками.”

Ці первинні, механічні протези для Сергія Товстика та Вадима Свириденко сплатили громади Аліканте, Валенсії, Малаги та наша асоціація “Con Ucrania”, виготовлятися первинні протези для них будуть у майстерні «ОРТОТЕХ-СЕРВІС»,  так лікарі зможуть краще познайомитись зі своїми пацієнтами, узнати їх потреби та допомогти їм як механічними, так пізніше і з біонічними протезами.

Вартість протезів: 5189,59 євро для С. Товстика та 7728,82 євро для В. Свириденко. Кожна з громад заплатила приблизно чверть загальної суми: наша асоціація – 3435 € і громади з провінції Малаги, Валенсії та Аліканте по 3162 €.

Рахунок протеза для С. Товстика
Рахунок протеза для С. Товстика
Рахунок протеза для В. Свириденко
Рахунок протеза для В. Свириденко
Грошовий переказ від
Грошовий переказ від «Con Ucrania»

Відеоконференція про новини протезування в Україні, у якій приймав участь Сергій Товстик і Олександр Стеценко:

Щиро дякуємо всім людям, які робили пожертви на протези. Тільки з вашою допомогою ми змогли провести цей проект! Дякуємо шановним громадам з провінцій Малаги, Аліканте та Валенсії за співпрацю, дякуємо лікарям, які піклуються про наших солдат, особлива подяка лікарю Олександру Стеценко.

Дуже низько кланяємося нашим воїнам, вони заслуговують на найкраще.

Разом ми сила!

Слава Україні!

3 comentarios sobre “Проект “Протягни руку Герою”. Протези для Сергія Товстика та Вадима Свириденко

Deja una respuesta

Por favor, inicia sesión con uno de estos métodos para publicar tu comentario:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Salir /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Salir /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Salir /  Cambiar )

Conectando a %s

A %d blogueros les gusta esto: