УКРАЇНСЬКО-ІСПАНСЬКІ ПЕРЕХРЕСТЯ, АБО ЩЕ ОДИН ДУШПАСТИР У ГОСПОДНЬОМУ ВИНОГРАДНИКУ

У минулу суботу, 15 грудня, відбулася далеко неординарна подія в українсько-іспанському середовищі не тільки Мадрида, але й усієї Іспанії. Маємо на увазі рукоположення в священичий сан нашого земляка диякона Андрія Гавліча.
Незвичайність ситуації полягає в тому, що Андрій, закінчивши римо-католицьку семінарію в Малазі, вступив у монаше згромадження місіонерів Облатів Непорочної Діви Марії (Oblatos de Maria Inmaculada). Власне, цей орден і став його черговою сходинкою на шляху до священства.
Проте багато хто з нас, заробітчан зі стажем, добре пам»ятає Андрія ще в перші часи становлення парохії Благовіщення на Арґуелєсі, відтоді, коли сюди 2001 року прибув з України для надання духовної опіки молодий ієромонах (тобто священик-чернець)-редемпторист (відповідно, представник Чину найсвятішого ізбавителя) отець Ігор Михаляк (11 грудня минула чергова роковина з часу його трагічної кончини, що, на превеликий жаль, залишилося непоміченим у парохії Благовіщення на відміну від попередніх років). Власне, вже тоді неозброєним оком можна було помітити, що А.Гавліч обере стезю служіння Господу-Богові та людям. До цього його спонукала набожність як родини в цілому, так і особиста. Врешті-решт так і трапилося.


І ось нарешті настав довгоочікуваний день у його житті.

Не вбачаєте своєрідної символічності, шановні? Адже минув усього один деньочок від ушанування Андрієвого небесного покровителя – апостола Андрія Первозванного.
Процедура висвячення відбувалася в храмі Virgen Peregrina, що на вулиці Diego de Leon, 36 іспанської столиці. Головним святителем став не хто-небудь, а сам архієпископ Мадрида, ординарій для українців греко-католиків Іспанії кардинал Карлос Осоро. І це також виявилося неабияким визнанням заслуг нашого молодого краянина. Звісно, обряд рукоположення викликав величезне зацікавлення як у співбратів Андрія по монашому чину, парохіян храму, так і в нас, українців. До того ж багатьом нам цікаво було бути свідками традиційної для іншої конфесії, а саме римо-католиків, процедури.

El pase de diapositivas requiere JavaScript.

… Натупає хвилюючий момент, коли святитель приступає до висвячення, який продовжують співбрати нашого земляка зі згромадження. Серед них і очільник української парафії на Арґуелєсі отець Іван Липка. І він на цьому торжестві – рівний серед рівних…

El pase de diapositivas requiere JavaScript.


Згодом нововисвячений душпастир привітав свою маму Мирославу та найближчих родичів, які прибули на цю урочисту церемонію, після чого приступив до своїх нових обов»язків. Прочитав Євангеліє (частково українською мовою!), приступив до святого причастя в священичій якості (першою, між іншим, запричастилася його мати).

El pase de diapositivas requiere JavaScript.

У завершальній фазі Богослуження співав молодіжний хор української парохії Благовіщення під керівництвом Лідії Скальської, який виконав одну з наших сакральних пісень.
Foto-15.JPG
Дуже приємно було нам, родичам, знайомим і приятелям о.Андрія перебувати в колі іспанців, але не лише їх (оскільки серед його співбратів по чернечому згромадженню були присутні представники інших національностей), а й відчувати себе причетними до такої знаменної події. Вдвічі приємніше було чути і під час Божественної Літургії, і після неї рідну мову. Як і усвідомлювати те, що буквально всі, включаючи і кардинала Осоро, звертаються до нововисвяченого отця не Андрес (на іспанську манеру), а Андрій. Безперечно, приємно було нам і сфотографуватися на згадку з молодим падре, а також і з архієпископом Мадрида кардиналом Карлосом.

El pase de diapositivas requiere JavaScript.


Насамкінець хотілося б побажати вам, отче Андрію, нехай же Всевишній благословить вас на довгу і терпеливу дорогу служіння і Йому, і пастві!
Л.

Deja una respuesta

Por favor, inicia sesión con uno de estos métodos para publicar tu comentario:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Salir /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Salir /  Cambiar )

Conectando a %s

A %d blogueros les gusta esto: