Cкайп-конференція українських асоціацій з консульських питань

28.02.2016 відбулася скайп-конференція українських асоціацій з першим секретарем з консульських питань Посольства України в Іспанії Олександром Дзьомою.

10294452_1435179913403782_7285805422985179090_n

Були обговорені наступні питання:

Попередній запис або безпосередній запис для прийому громадян в консульстві України.

Ця система вже запроваджена в Посольстві України Чехії і отримала схвальні відгуки.

У цьому питанні є один недолік – велика кількість людей, які не мають доступу до інтернету не матимуть можливості попередньо записатись на візит. Проте, з метою впорядкування організації прийому громадян такий крок є необхідним, адже це безперечно підвищить рівень зручності для громадян.

Також ми обговорили можливість подвійної системи прийому, тобто по списку та у порядку «живої черги» саме для громадян, які не мають змоги записатися на візит. У перспективі система попереднього запису через інтернет включала б в себе автоматизоване інформування заявника щодо переліку необхідних документів на обрану консульську дію та зразок заяви. В умовах функціонування подвійної системи обслуговування громадян пріоритет би мали ті, хто записався на прийом завчасно і на визначений час.  Особливо актуальним на даному етапі є запровадження системи попереднього запису з паспортних питань.

Більш детальна інформація розповсюджуватиметься, коли буде прийнято рішення про запровадження системи попереднього запису на прийом у консульському підрозділі.

Наразі проводиться відповідна підготовча робота.

 

Набуття іспанського громадянства.

В Україні та в Іспанії визнається тільки одне громадянство. При чому, як Іспанія,  так і Україна застосовують по відношенні до свого громадянина норми законодавства своєї країни. Коли подаєтьcя клопотання про отримання іспанського громадянства, то заявником підписуєтьcя декларація, про те, що він зобов’язується вийти з попереднього.

Водночас, чітко визначених термінів, а саме протягом якого часу це необхідно зробити не встановлюється.

Українське законодавство не передбачає санкцій у випадку набуття іншого громадянства із збереженням українського.

Проте за умов подвійного громадянства можуть виникати певні юридичні труднощi, зокрема у таких питаннях, як оформлення спадщини, отримання соціальної допомоги тощо.

 

Як вийти з громадянства України ?

Відповідно до Закону України «Про громадянство України» громадянин України, який є таким, який постійно проживає  за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням.

Відповідно до чинного законодавства України, щоб вийти з українськoгo громадянства, людині необхідно звернутись в консульство або в Державну міграційну службу в Україні:

Головними умовами виходу  з громадянства є оформлення дозволу компетентних органів України на виїзд на ПМП за кордон та наявність громадянства іншої держави (або наявність гарантії набуття громадянства іншої держави). Перелік документів, які необхідно подати для оформлення виходу з громадянства України, а також бланк заяви, розміщені на сайті Посольства.

Загальний термін розгляду клопотання про вихід з громадянства України не повинен перевищувати 1 рік.

Статус закордоного українця

Іноземці та особи без громадянства, які мають українське етнічне походження або походження з України, і які досягли 16-ти річного віку і не є громадянам України, мають право отримати статус закордонного українця та посвідчення закордонного українця. Особа, яка виявила бажання отримати цей статус, подає необхідний перелік документів до МЗС або до представництва МЗС на території України, за кордоном – закордонній дипломатичній установі України. Проте приймати участь у виборах вона не має права.

Питання біженців

Якщо громадянин України знаходиться за межами рідної країни внаслідок обґрунтованих побоювань за своє життя та здоров’я чи переслідувань через свої релігійні переконання, національність, політичні погляди, може звернутися до компетентних органів іншої країни з клопотанням про отримання  міжнародного захисту та притулку.

У цьому випадку, співпраця компетентних органів країни перебування з консульством не здійснюється.

Куди звертатися в летальних випадках?

У разі нещасних випадків чи наявності загрози життю необхідно звертатися за телефонами «гарячої лінії» Посольства України в Іспанії чи консульських установ України в Барселоні та Малазі. Вам порадять, що робити та нададуть консультативну допомогу в залежності від обставин конкретного випадку.

 

Питання виїзних консульских процедур

Вже протягом року консульськими установами не проводиться внесення відомостей про дітей до паспортів батьків, а також не здійснюється прийом клопотань про виготовлення закордонних паспортів під час виїзних консульських обслуговувань. Це в першу чергу пов’язане із запровадженням виготовлення консульськими установами паспортів з біометричними даними, що унеможливлює прийняття таких клопотань без спеціального обладнання на відстані.

Тому потреба у виїзних обслуговуваннях суттєво знизилася. Тим не менше, виїзні обслуговування будуть продовжуватися, у ході яких вчинятимуться інші консульські дії, зокрема нотаріальні, та надаватиметься консультативна допомога.

 

 Вибори та голосування в режимі онлайн.

Це питання відноситься до компетенції Центральної виборчої комісії та може бути вирішене виключно на законодавчому рівні.

 

Що означає  «стояти на консульському обліку»?

Постановка на консульський облік є добровільною дією. Дані громадян необхідні консульських посадовим особам для надання допомоги у надзвичайних ситуаціях чи для вчасного повідомлення громадян України про небезпеку.

Список громадян, які перебувають на консульському обліку не є у відкритому доступі для громадськості з огляду на вимоги законодавства у сфері захисту персональних даних.

 

Питання щодо перетину кордону на машині

Громадяни, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання один транспортний засіб особистого користування на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року. Без відмітки про облік потрібно відмічатися на кордоні кожних 5 днів, якщо машина на  іспанських номерах. Внесення змін до зазначених правил відноситься до компетенції митних органів України, тому власникам автомобілів з іноземними номерами радимо слідкувати за змінами у законодавстві із зазначеного питання.

 

Щоб прийняти участь в виборах потрібно стояти на Консульскому обліку і скільки днів перед виборами це можна зробити?

Відповідно до чинного на сьогоднішній день законодавства, участь у виборах на виборчих дільницях при посольства чи консульствах можуть брати громадяни, які перебувають на обліку. Вимоги щодо кінцевих термінів внесення громадян до списку виборців можуть помінятися, тому треба слідкувати за оголошеннями виборчої комісії.

Так, на останніх виборах списки закривалися за 10 днів до виборів.

Тому рекомендуємо, перестрахуватися і стати на консульський облік заздалегідь.

 

Чи правда що іде скорочення консульських установ?

Ні, навпаки, іде річ про їх збільшення.

 

Почесний консул в Валенсії.

Наразі  не має, він відмовився через проблеми зі здоров’ям, але  його заява в процесі прийняття.

 

Хто мoже бути Почесним Консулом?

Кандидатом на посаду почесного консула України може бути іноземний громадяни з надзвичайним бажання розвивати двосторонні відносин у сферах, актуальних для української сторони. Він не отримує з боку держави заробітної плати, водночас несе затрати на утримання приміщення, на виконання функцій, надання необхідної допомоги громадянам України, які опинилися у скрутному становищі тощо.

Крім того, кандидат має бути впливовою людиною та мати бездоганну репутацію, звернення щодо призначення мають надійти від самого кандидата до дипломатичної установи України.

 

Повноваження Почесного Консула? 

Почесні консули України не мають повноважень вчиняти консульські дії. Від них, у консульській сфері, очікується надання консультативної допомоги нашим громадянам, надання сприяння консульських посадовим особам у проведенні виїзних консульських обслуговувань, відвідання наших співвітчизників у місцях позбавлення волі тощо.

Питання відкриття консульської установи в Валенсії

Це питання розглядається з 2008 рокy, його опрацьовують, у її відкритті є велика необхідність.

 

Одруження в приміщенні Консульстві України?

Згідно з законодавством України, такa можливicть передбаченa, але відповідно до практики країни перебування у громадян можуть виникати певні бюрократичні труднощі. Тому pекомендуєтьcя одружуватися в іспанських відділах РАЦСу.

Oдруження в іспанськиx установах визнається українським  законодавством за умови, що свідоцтво про одруження має бути апостильоване і перекладене на українську мову.

 

Присутні 8 асоціацій.

  • Барселона:  асоціація «Червона калина»
  • Валенсія: UA Армонія
  • Мадрид: Українська громада Іспанії за права, честь і гідність українців; Асоціація «За майбутнє України» – Українська суботня школа»Стожари» i КонУкранiа
  • Сeвія: громадський діяч
  • Країна Басків: Асоціація українців у Країні Басків
  • Кантабрія: Асоціація «Оберіг»

 

Deja una respuesta

Por favor, inicia sesión con uno de estos métodos para publicar tu comentario:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Salir /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Salir /  Cambiar )

Conectando a %s

A %d blogueros les gusta esto: