«Заробітки під мікроскопом»

 

У видавництві «Писаний камінь», що в місті Косові на Івано-Франківщині, видруковано збірку про українських заробітчан країни Сервантеса.

obkladynka

«Заробітки під мікроскопом» це – збірка бувальщин, репортажів, інтерв’ю, нарисів, віршів і гуморесок про українських трудових мігрантів в Іспанії, написаних самими заробітчанами. Крім цього ви зустрінете тут розмови з краянами, які назавжди повернулися із заробітків додому, а також прочитаєте бесіди з відомими нашими особистостями як в Україні, так і за кордоном.

Усе це – спроба висвітлити життя-буття наших краян на чужині під різним кутом зору та в різних аспектах. Якщо вам цікаво довідатися про те, якою ціною діставалися наші краяни за Піренеї, яких утисків зазнавали від своїх же земляків, які роботи їм доводилося виконувати, в які перипетії, цікаві та гумористичні ситуації, а навіть у халепи потрапляти й таке інше – то радимо вам обов’язково придбати і прочитати цю книгу.

Крім цього ви познайомитеся з особистостями, які мешкали чи мешкають і працюють поряд з нами. Зокрема хоч і покійним, але воістину легендарним серед тутешньої заробітчанської братії паном Теодором Барабашем; нев’янучим душею каталонцем і душпастирем від Бога – отцем Йосифом Казановою; відомими в заробітчанських колах композиторами,музикантами та співаками Ігорем Вовчаком, Василем Карапульком, Ларисою Сенів, Ярославом Допілкою, Зіновією Шепель; художником Іваном Залуцьким; громадським діячем, а заодно й головою асоціації «Українська громада Іспанії за права, честь і гідність українців» Юрієм Чопиком та іншими.

Сподіваємося, що на сторінках збірки вас очікує приємна зустріч з постатями, які відіграють важливу роль у житті не лише України, але й світової спільноти. Це – Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), такі відомі ієрархи УГКЦ, як єпископи Гліб Лончина та Браєн Байда, Президент Світового конгресу українців Євген Чолій, визначний хореограф і балетмейстер світового рівня Мирослав Вантух, видатна актриса сучасності Ада Роговцева, славетний співак Павло Гунька. Ви прочитаєте також інтерв’ю з відомими українськими співаками Іваном Поповичем, Павлом Дворським, Оксаною Білозір, Лесею Горовою, керівником вокальної формації «Піккардійська терція» Володимиром Якимцем та іншими яскравими особами.

Упорядником книги став колишній львівський журналіст, а тепер мешканець іспанської столиці, Любомир Калинець, який збирав матеріали, починаючи з 1999 року. Авторський колектив також склали: Людмила Розуменко (в недалекому минулому журналістка львівської телекомпанії «Міст»), Омелян Халус (працював на Рожнятівському районному радіо Івано-Франківської області), Галина Бардіна (менеджер вокального гурту «Українські передзвони» з Мадрида), автор кількох віршованих збірочок, поетеса Галина Коризма, Надія Леськів (поетеса, вчителька математики в українській суботній школі «Дивосвіт» міста Алькоркон), поет, гуморист, музикант, скульптор, волонтер Петро Варцаба, Микола Душенко (поет, прозаїк, працював коректором в одній з київських газет) та інші.

Чимало праці випало на технічний персонал, який готував збірку до друку. Це передусім літературний редактор – львів’янин Орест Колтуцький. Корегування світлин здійснила відома в околицях Мадрида фотограф Ірина Бережінська.

Обкладинку малював косівчанин Антон Григорук. Комп’ютерну верстку робив мешканець Кут поблизу Косова Віталій Стефурак. А ось загальне керівництво друком здійснював директор видавництва «Писаний камінь» Михайло Павлюк.

Не згадати меценатів, які допомогли книжці з’явитися на світ, – не маємо права. Це власники перевізницької фірми «ОДРІ» зі Львова, адміністрація культурно- освітнього центру «Дивосвіт» (Алькоркон, Іспанія), Оксана Карпенко та Хуан Гомес де Авіла (співвласники мадридських українсько-іспанських кафе- ресторанів «Київ-Расер»), Тетяна й Андрій Масалітіни (власники стоматологічної клініки «Ренесанс» (Леганес, Іспанія), Олександр Мамонтов (фірма «Alex-studio», Алькобендас), Володимир Стандричук (магазин «Caprichos del Mundo» в Мадриді).

Увесь колектив, який працював над книгою «Заробітки під мікроскопом», надіється, що його дітище знайде стежинку до душ читачів.

З ПИТАНЬ ПРИДБАННЯ КНИГИ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ:

695 996 142; 637 497 295

(Вартість примірника – 5 євро)

ЧАСТИНУ ВИРУЧЕНИХ КОШТІВ БУДЕ СПРЯМОВАНО ДРУЖИНІ ТА ДІТЯМ ЗАГИБЛОГО ПІД ЧАС ВОЄННИХ ДІЙ НА СХОДІ УКРАЇНИ, КОЛИШНЬОГО ГОЛОВИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ НА ЛЬВІВЩИНІ В А С И Л Я  К І Н Д Р А Ц Ь К О Г О

Deja una respuesta

Por favor, inicia sesión con uno de estos métodos para publicar tu comentario:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Salir /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Salir /  Cambiar )

Conectando a %s

A %d blogueros les gusta esto: