Скайп Конференція Українських спільнот та громадських активістів Іспанії: субсидія у 55 років

Варто зауважити, що згідно зі слів пана адвоката Олександра Воронюка, некоректно використовувати термін «пенсія у 55 років», так як офіційно цей вид виплат називається субсидією. Колись вона надавалась у віці 52 роки, але зі збільшенням віку виходу на пенсію, збільшився також і вік отримання цієї субсидії. Сьогодні її можна починати отримувати у віці в 55 років.

Як і під час отримання любої допомоги, в даному випадку також потрібно володіти певними реквізитами. Перший: людина, яка подає заявку на отримання субсидії у 55 років, повинна стояти на обліку в INEM (біржа праці) в якості претендента на працевлаштування (потрібно отримати довідку в INEM). Окрім того, дуже важливо доказати, що людина під час обліку в INEM завжди йшла на зустріч всім пропозиціям. Тобто ніколи не відмовлялась від запропонованої роботи та завжди приймала участь у запропонованих курсах для підвищення кваліфікації чи перепрофілювання. Для цього треба запросити в INEM відповідну довідку (це вже друга).

До прохання потрібно подати офіційний звіт про свій остатній прибуток (зарплату, отримання будь-якого виду допомоги, отримання коштів від оренди приватної власності і т.д.). Якщо особа отримує допомогу по безробіттю, то подавати клопотання можна тільки після того, як ця допомога закінчиться.

Також потрібно буде надати відомості про свій сімейний стан на момент подачі прохання допомоги у 55 років. Згідно з сімейного стану нараховується грошовий розмір допомоги.

Дуже важливо мати на увазі, що дану допомогу варто просити згідно законодавства. Тобто через місяць після закінчення допомоги по безробіттю. Досить часто люди, для заощадження часу, просять таку субсидію на остатньому місяці отримання допомоги по безробіттю, через що отримують відмову.

На практиці досить часто трапляються ситуації коли державна установа, що надає дану допомогу, «змушує» ще раз людину влаштуватись на роботу після закінчення допомоги по безробіттю. На три місяці для осіб із сімейними обов’язками та на шість місяців для людей, які не перебувають у шлюбі. Це як мінімум в обидвох випадках. Після «втрати» такої роботи та не маючи права на отримання допомоги по безробіттю, рекомендується подавати клопотання про допомогу у віці в 55 років. Але така практика є юридично неправильною, тому варто звернутись за допомогою до спеціалізованого адвоката або погодитись на пропозицію державних органів.

Ще одним важливим фактором, яким треба володіти під час клопотання про субсидію у 55 років це виконати всі вимоги для отримання пенсії. Тобто людина повинна відповідати всім вимогам, як для подавання на пенсію у 65 років, плюс вище перераховані.

До відома українських громадян, що проживають на різних правах в Іспанії та мають намір скористуватися з даної інформації: велике прохання/порада від учасників цього форуму – перед тим як ступити на остаточні юридичні кроки обов’язково попередньо проконсультуватись у відповідних органах. Так як на протязі часу висвітлені тут законодавчі акти можуть зазнати змін.

 

Присутні

Ліля Миколаїв / модератор / асоціація «Кон Укранія» / Мадрид

Олександр Воронюк / запрошений / адвокат по соціальному питанню / Мадрид

Марія Курницька / асоціація українців в Кантабрії «Оберіг» / Сантандер

Георгій Клімов / асоціація У – Армонія / Валенсія

Лариса Пономаренко / асоціація українців регіону Мурсії / Мурсія

Іван Савчин / громадський діяч / Севілья

Мирослава Лубів / асоціація украінців Енаресу / Торехон де Ардоз (Мадрид)

Орест Антошків / секретар / громадський діяч / Мадрид

Ольга Дзюбан / українська асоціація «Джерело» / Барселона

 

CU-oficial

Deja una respuesta

Por favor, inicia sesión con uno de estos métodos para publicar tu comentario:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Salir /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Salir /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Salir /  Cambiar )

Conectando a %s

A %d blogueros les gusta esto: