«Відкрита заява українських громад Іспанії»

Ми, представники діючих громад, що поділяють спільні цінності та принципи, відповідаючи на заклики до об’єднання всіх українських громад Іспанії, а саме спільну заяву панів Ю.Чопика та М.Петруняка від 25/07/2017 (далі по тексту ЗАЯВА-ЗАКЛИК), сповіщаємо, що протягом останніх років нам неодноразово доводилось чути заклики різних осіб до об’єднання, чия щирість та прозорість намірів нас не переконує.

В основному ці заклики лунають від людей, котрі не представляють інтереси українців в Іспанії, а діяльність їхніх громад є малопомітною, а інколи – відверто провокативною чи спрямована на задоволення бізнес інтересів їхніх засновників або керівників, а з реальним захистом іспанських українців має мало спільного.
Повертаючись до змісту вищезгаданої ЗАЯВИ-ЗАКЛИКУ, повідомляємо, що нам ідейно не зрозумілі завдання, мета, умови діяльності пропонованої до створення організації, структура її соціально-політичних пріоритетів, головні цінності, а також практично-процесуальні критерії відбору, визначення кількості делегатів на Установчі збори, ні, тим більше, «нагальність» вищеанонсованого заходу. Його приурочення до круглої дати Світового Конґресу Українців (СКУ), що виглядає надто «по-совєцьки» (або це робиться в інтересах окремих осіб), викликає сумніви щодо щирості авторів ЗАЯВИ-ЗАКЛИКУ та їх намірів.
Не вказані і критерії приналежності асоціацій до запропонованого об’єднання «зверху». Намагання «загнати» всіх під керівництво організаторів викликає більше сумнівів, ніж мотивів долучатись до таких ідей.
Високі цілі мають досягатися прозоро та гідно. Якщо головною метою є приєднання до СКУ, то варто спочатку навчитися діяти за їхніми принципами, бути подібним чином структурованими, показати реальні результати роботи, а найголовніше – навчитися будувати демократичні стосунки між громадами та їх представниками.

Виходячи з викладеного, заявляємо про нашу незгоду на проведення непідготовленого об’єднання заради задоволення власних амбіцій авторів ЗАЯВИ-ЗАКЛИКУ, на шкоду потрібній справі координації зусиль і свідомому коопераційному об’єднанню «знизу», на підставі усвідомлення необхідності співпраці, поділу спільних цінностей та принципів.

Наша заява-відповідь є публічною і адресована як авторам ЗАЯВИ-ЗАКЛИКУ від 25/07/2017 року, так і СКУ, для інформування про реальний стан справ щодо об’єднання асоціацій українських громадян в Королівстві Іспанія, а також для запобігання здійсненню популіських акцій, що не мають на меті ні реальної координації діяльності громад, ні справжнього їх об’єднання.
Ми розпочали розробку, а до листопада 2017 року надамо для обговорення проект Статуту та пропозиції щодо співпраці всім зацікавленим громадам, а також критерії відповідності участі в об’єднанні, щоб новостворені громади – кандидати в члени, могли організувати свою діяльність у відповідності до структури цінностей та принципів роботи нашої спільноти для подальшого приєднання.

 

Світлана Румак

Президент української асоціації ,,Берегиня», Барселона

 

Георгій Клімов

Президент української асоціаціі  U-ARMONIA,  Валенсія

 
Марія Курницька

Президент української асоціаціі Оберіг в Кантабріі

Оксана Демянович

Президент Асоціації Ucrania-Euskadi, Країна Басків, Іспанія
Наталія Бондаренко

Культурно- освітній центр «Дивосвіт»м.Алькоркон, Мадрид

 

Лілія Миколаїв

Президент української асоціаціі ConUcrania, Madrid

 

Лариса Пономаренко

Президент Асоціації Українців Регіону Мурсія

Deja una respuesta

Por favor, inicia sesión con uno de estos métodos para publicar tu comentario:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Salir /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Salir /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Salir /  Cambiar )

Conectando a %s

A %d blogueros les gusta esto: