Юридичний статус українців без дозволу на проживання та працю згідно законодавству Іспанії

Трапляються випадки, коли людина проживає на території Іспанії без адміністративного дозволу: закінчився термін візи, відсутність можливості продовження дозволу, що в Іспанії відповідає юридичному статусу «irregularidad administrativa».

Треба відзначити, що в ніякому випадку людина не є нелегалом. Згідно з декларацією прав людини, ніяка особа не може бути визнана нелегалом, оскільки перебування на території країни без адміністративного дозволу означає бути тільки в «нерегулярній ситуації». Наслідки цієі різниці є великі: ніхто не може бути затриманим, ні засудженим за проживання без адміністративного дозволу.

Але що трапляється у випадках, коли людина не має адміністративного дозволу? Коли поліція просить ідентифікуватися і особа не може надати ніякого легального дозволу для перебування на іспанській території, тоді цю людину забирають в дільницю для встановлення особистості. Перевіривши, що людина все-таки не має дозволу, поліція відкриває адміністративнy процедурy, яка може закінчитися або штрафом, або депортацією.В четвер, 23.04.2015, Європейський Cуд Юстиції визнав перший варіант не відповідним до європейськoгo правa.

Отож, може бути встановлена депортація на 3, 5 або 10 років, яка означає обов’язок покинути територію країни, заборону в’їзду в усі країни Європейського Союзу та неможливість отримати дозвіл на легальне перебування в ніякій з країн Європейського Союзу. Хоча, згідно з іспанським правом, депортація може бути знята, коли людина виконує усі вимоги дозволу при виняткових обставинах, відомий як “arraigo”.

Важливо знати, що згідно з іспанським законом, відсутність адміністративного дозволу не може бути зразу рішенням депортації.  Треба надати усі можливі докази для оскаржeння: наявність сім’ї в Іспанії, проходження курсів, можливість надати контракт на роботу і т.д.

У випадках поставленої депортації, коли людина продовжує перебувати без адміністративного дозволу, існують центри для перебування емігрантів перед їхньою депортацією (Centros de Internamiento de Extranjeros). Тобто, ситуація наступна: нас затримала поліція і відкрила оскаржений процес, у результаті якого, нам за декілька місяців поставили депортацію. Після того поліція знову просить нас ідентифікуватися і підтверджує, що у нас є наказ на депортацію. У таких випадках поліція подає прохання до судді, щоб перемістити цю людину в C.I.E. 3 відти, при можливості, людину прямим рейсом висилають в Україну. Згідно з останньою зміною закону R.D 557/2011 срок перебування в С.І.Е. не може перевищувати 60 днів. Найвищий іспанський суд (Tribunal Supremo) 27.01.2015 анулював 4 статті закону, який регулює функціонування цих закладів і встановлює, що ніяка людина не може бути відправлена вдруге в цю установу при існуванні одного і того самого наказу про депортацію.

Професійна рекомендація: якщо ви в такій ситуації – негайно зв’яжіться з адвокатом, аби вас в ніякому випадку не депортували зі всіма вище згаданими наслідками.

Deja una respuesta

Por favor, inicia sesión con uno de estos métodos para publicar tu comentario:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Salir /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Salir /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Salir /  Cambiar )

Conectando a %s

A %d blogueros les gusta esto: