Asociación Cultural «Svitanok»

До Спілки «КРАІ +» входять українські асоціації різних напрямків.

У новому році хочемо познайомити вас більш детально з кожною з них.

«Мистецтвом не заробиш», «Художній керівник – це не професія» чула в свою адресу Галина Бардіна-Куц, засновниця культурного центру Asociacion cultural Svitanok. Вже сьомий рік поспіль вона, інженерка-технолог за професією, керує театральною студією, збирає навколо себе творчих людей і, власне, активно привертає увагу до української культури. Не секрет, що більшість організацій закордоном зазвичай формується з невеличких зустрічей, що об єднують між собою людей спочатку за спільними зібраннями на свято, а згодом розростаються у проекти, де кожен реалізує свої таланти, здібності, а інколи і мрії дитинства.

Приміщення культурного центру «Світанок», який, варто зазначити, був арендований на кошти сімї організаторів, та до сьогодні підтримується матеріально виключно членами асоціаціі, став місцем розвитку театрального мистецтва, заснування на його просторах вокального гурту «Українські Передзвони», молодого танцювального колективу «Червона Калина», дитячого вокального колективу. При асоціації працює вчитель початкових класів, який викладає українську мову та літературу.Спеціаліст-логопед допоможе удосконалити і відточити вимову.Для тих, хто хоче поглибити знання іспанської мови є можливість відвідувати курси іспанської мови. Також можна прийняти участь у численних навчальних майстер-класах.Тривала співпраця з іспанськими та українськими асоціаціями, представниками посольства України, Будинку Культури у м. Мадрид дозволяє реалізовувати проекти центру на широкий загал.

З 2018 року колективи «Світанку» представлені на сцені відомих літніх святкувань «Fiestas de verano» у Мадриді. Представники асоціації подорожують з програмою різними містами Іспанії, були запрошені іншими українськими спілками у Мурсію, Сантандер, Валенсію. Для поціновувачів української драматургічної традиції, аматорський театральний колектив готує класичні вистави за авторським сценарієм. «По-модньому» Старицького, «Вечори на хуторі біля Диканьки» Гоголя – «сумувати немає причин», як співає у відомій пісні наш співвітчизник. І це тільки частина досягнень молодої амбітної асоціації. А все тому, що за покликанням, а не у погоні за «всімасхвальною» професією.

Традиційно, один раз дивимось на фото і відео підтвердження цікавої і наполегливої праці. Все ж краще, аніж десять разів почути і прочитати.

Нижче за посиланнями:

Вокальний гурт «Українські Передзвони» керівник – Larysa Seniv, солістка – Victoria Harvanko – Kuts.Танцювальний колектив «Червона Калина» керівники Неля і Анатолій Гальчинські.

Publicado por Union de Asociaciones Ucranianas "KRAI"

Спілка українських асоціацій "KRAI", це об'єднання українських асоціацій з різних провінцій Іспанії. "KRAI" була заснована ще y 2016 році, i в квітнi 2018 року був пройдений процес реєстрації в Національному реєстрі Іспанії. На даний час до спілки входять наступні асоціацiї: Асоціація Українців Регіону Мурсія; Асоціація Українців Кантабрії “Оберіг”; Aсоціація “КонУкраніа” (З Україною), Мадрид; Aсоціація “У-Армонія”, Валенсія; Kультурно освітнiй центр “Дивосвіт”, Мадрид; Асоціація українських батьків і вчителів y Каталунії “Берегиня”, Барселона;

Deja una respuesta

Por favor, inicia sesión con uno de estos métodos para publicar tu comentario:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Salir /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Salir /  Cambiar )

Conectando a %s

A %d blogueros les gusta esto: